Eshtrat e fytyrës

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Shko te: navigacion, kërko
Eshtrat e fytyrës së njeriut
Gray190.png

Eshtrat e fytyrës së bashku me Eshtrat kraniale ndërtojnë kafkën , përbëhet prej 15 eshtra të cilat janë 3 jopalë dhe 6 palë.

Ndërtimi[redakto | redakto tekstin burimor]

Shiko edhe[redakto | redakto tekstin burimor]

Kafka
Eshtrat e njeriut
Skeleti i njeriut
Vertebra e njeriut
Kafazi i kraharorit të njeriut

Lidhje të jashtme[redakto | redakto tekstin burimor]

[1]