Esparron

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Esparron
Komunë
noform
Pamje nga Esparron
Stema_figura
Vendndodhja
Esparron is located in Franca
Esparron
Esparron
44°27′13″V 5°54′11″L / 44.453611111111°V 5.9030555555556°L / 44.453611111111; 5.9030555555556Koordinatat: 44°27′13″V 5°54′11″L / 44.453611111111°V 5.9030555555556°L / 44.453611111111; 5.9030555555556
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Provence-Alpes-Côte d'Azur
Departamenti Hautes-Alpes
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 24.11 km2
Popullsia 40 banorë
Dendësia 2 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 05110
INSEE 05049


Esparron është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Hautes-Alpesrajonit Provence-Alpes-Côte d'Azur. Esparron ka një popullsi prej 40 banorë dhe sipërfaqe 24.11 km², me një dendësi prej 2 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Esparron (Hautes-Alpes) – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale