Esparron-de-Verdon

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Esparron-de-Verdon
Komunë
noform
Pamje nga Esparron-de-Verdon
Stema_figura
Vendndodhja
Esparron-de-Verdon is located in Franca
Esparron-de-Verdon
Esparron-de-Verdon
43°44′20″V 5°58′19″L / 43.738888888889°V 5.9719444444444°L / 43.738888888889; 5.9719444444444Koordinatat: 43°44′20″V 5°58′19″L / 43.738888888889°V 5.9719444444444°L / 43.738888888889; 5.9719444444444
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Provence-Alpes-Côte d'Azur
Departamenti Alpes-de-Haute-Provence
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 34.2 km2
Popullsia 421 banorë
Dendësia 12 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 04800
INSEE 04081
Faqja Zyrtare http://www.esparrondeverdon.com/


Esparron-de-Verdon është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Alpes-de-Haute-Provencerajonit Provence-Alpes-Côte d'Azur. Esparron-de-Verdon ka një popullsi prej 421 banorë dhe sipërfaqe 34.2 km², me një dendësi prej 12 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Esparron-de-Verdon – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale