Estoublon

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Estoublon
Komunë
noform
Pamje nga Estoublon
Stema_figura
Vendndodhja
Estoublon is located in Franca
Estoublon
Estoublon
43°56′33″V 6°10′17″L / 43.9425°V 6.1713888888889°L / 43.9425; 6.1713888888889Koordinatat: 43°56′33″V 6°10′17″L / 43.9425°V 6.1713888888889°L / 43.9425; 6.1713888888889
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Provence-Alpes-Côte d'Azur
Departamenti Alpes-de-Haute-Provence
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 33.85 km2
Popullsia 478 banorë
Dendësia 14 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 04270
INSEE 04084


Estoublon është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Alpes-de-Haute-Provencerajonit Provence-Alpes-Côte d'Azur. Estoublon ka një popullsi prej 478 banorë dhe sipërfaqe 33.85 km², me një dendësi prej 14 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Estoublon – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale