Evair

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Evair
Të dhënat personale
Emri i plotëEvair Aparecido Paulino
Data e lindjes (1965-02-21) 21 Shkurt, 1965 (56 vjeç)
Vendi i lindjesCrisólita, Brazil
PozicioniSulmues
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
1985-1988Guarani
1988-1991Atalanta
1991-1994Palmeiras
1995-1996Yokohama Flügels
1997Atlético Mineiro
1997Vasco da Gama
1998Portuguesa Desportos
1999Palmeiras
2000Goiás
2001Coritiba
2002Goiás
2003Figueirense
Ekipi kombëtar
1992–1993Flag of Brazil.svg Brazili9(2)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase .
† Ndeshje (Gola).

Evair (lindur më 21 Shkurt 1965) është një ish-futbollist brazilian.

Kombëtarja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Për reprezentacionin brazilian ka luajtur 9 ndeshje.

Statistikat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Flag of Brazil.svg Brazili
Vite Ndeshje Gola
1992 2 0
1993 7 2
Gjithsej 9 2

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]