Eygliers

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Eygliers
Komunë
noform
Pamje nga Eygliers
Stema_figura
Vendndodhja
Eygliers is located in Franca
Eygliers
Eygliers
44°40′33″V 6°38′02″L / 44.675833333333°V 6.6338888888889°L / 44.675833333333; 6.6338888888889Koordinatat: 44°40′33″V 6°38′02″L / 44.675833333333°V 6.6338888888889°L / 44.675833333333; 6.6338888888889
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Provence-Alpes-Côte d'Azur
Departamenti Hautes-Alpes
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 30.04 km2
Lartësia 1029 m (m.n.d.)
Popullsia 761 banorë
Dendësia 25 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 05600
INSEE 05052


Eygliers është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Hautes-Alpesrajonit Provence-Alpes-Côte d'Azur. Eygliers ka një popullsi prej 761 banorë dhe sipërfaqe 30.04 km², me një dendësi prej 25 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Eygliers – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale