Eyguians

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Eyguians
Komunë
noform
Pamje nga Eyguians
Stema_figura
Vendndodhja
Eyguians is located in Franca
Eyguians
Eyguians
44°20′47″V 5°46′21″L / 44.346388888889°V 5.7725°L / 44.346388888889; 5.7725Koordinatat: 44°20′47″V 5°46′21″L / 44.346388888889°V 5.7725°L / 44.346388888889; 5.7725
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Provence-Alpes-Côte d'Azur
Departamenti Hautes-Alpes
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 9.37 km2
Popullsia 229 banorë
Dendësia 24 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 05300
INSEE 05053


Eyguians është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Hautes-Alpesrajonit Provence-Alpes-Côte d'Azur. Eyguians ka një popullsi prej 229 banorë dhe sipërfaqe 9.37 km², me një dendësi prej 24 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Eyguians – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale