Fábio Santos

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Fábio Santos
Të dhënat personale
Emri i plotëFábio Santos
Data e lindjes (1985-09-16) 16 Shtator, 1985 (34 vjeç)
Vendi i lindjesSão Paulo, Brazil
PozicioniMbrojtës
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
2003-2008São Paulo
2006Kashima Antlers
2007Cruzeiro
2008Monaco
2008Santos
2009-2011Grêmio
2011-Corinthians Paulista
Ekipi kombëtar
2012Flag of Brazil.svg Brazili3(0)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase .
† Ndeshje (Gola).

Fábio Santos (lindur më 16 Shtator 1985) është një futbollist brazilian.

Kombëtarja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Për reprezentacionin brazilian ka luajtur 3 ndeshje.

Statistikat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Flag of Brazil.svg Brazili
Vite Ndeshje Gola
2012 3 0
Gjithsej 3 0

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]