Fatmir Spahiu

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Fatmir Spahiu

Fatmir Spahiu është aktor shqiptar nga Kosova i njohur për rolin e tij si Orhan Bobaj në serialin vendor Kafeneja Jonë.

Biografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Fatmir Spahiu u lind më 18 dhjetor të vitit 1981Bjello Pole, Mal të Zi[1] është njëri prej aktorëve më të njohur të brezit të tij. Fatmir Spahiu kreu shkollën fillore dhe gjimnazin në Gjilan, ndërsa diplomoi në Fakultetin e Arteve në Universitetin e Prishtinës në degën e Artit Dramatik dhe ishte në klasën e profesorëve Ilire Vinca dhe Faruk Begolli. Ai është i martuar dhe ka dy fëmijë. Deri më tani ka luajtur në shumë shfaqje nëpër teatre të ndryshme të Kosovës, në shumë filma të metrazhit të shkurt dhe në disa të metrazhit të gjatë.

Filmografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Titulli Roli
Anatema Oficer Serb
Kafeneja Jonë Orhan Bobaj

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]


3Stooges.jpg Ky artikull në lidhje me një aktor është i cunguar. Ju mund të ndihmoni Wikipedinë duke e përmirësuar atë.