Faucon-de-Barcelonnette

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Faucon-de-Barcelonnette
Komunë
noform
Pamje nga Faucon-de-Barcelonnette
Stema_figura
Vendndodhja
Faucon-de-Barcelonnette is located in Franca
Faucon-de-Barcelonnette
Faucon-de-Barcelonnette
44°23′37″V 6°40′42″L / 44.393611111111°V 6.6783333333333°L / 44.393611111111; 6.6783333333333Koordinatat: 44°23′37″V 6°40′42″L / 44.393611111111°V 6.6783333333333°L / 44.393611111111; 6.6783333333333
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Provence-Alpes-Côte d'Azur
Departamenti Alpes-de-Haute-Provence
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 17.42 km2
Popullsia 304 banorë
Dendësia 17 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 04400
INSEE 04086


Faucon-de-Barcelonnette është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Alpes-de-Haute-Provencerajonit Provence-Alpes-Côte d'Azur. Faucon-de-Barcelonnette ka një popullsi prej 304 banorë dhe sipërfaqe 17.42 km², me një dendësi prej 17 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Faucon-de-Barcelonnette – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale