Faucon-du-Caire

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Faucon-du-Caire
Komunë
noform
Pamje nga Faucon-du-Caire
Stema_figura
Vendndodhja
Faucon-du-Caire is located in Franca
Faucon-du-Caire
Faucon-du-Caire
44°23′50″V 6°05′29″L / 44.397222222222°V 6.0913888888889°L / 44.397222222222; 6.0913888888889Koordinatat: 44°23′50″V 6°05′29″L / 44.397222222222°V 6.0913888888889°L / 44.397222222222; 6.0913888888889
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Provence-Alpes-Côte d'Azur
Departamenti Alpes-de-Haute-Provence
Kryetari Arthur Richier
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 19.93 km2
Popullsia 56 banorë
Dendësia 3 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 04250
INSEE 04085


Faucon-du-Caire është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Alpes-de-Haute-Provencerajonit Provence-Alpes-Côte d'Azur. Faucon-du-Caire ka një popullsi prej 56 banorë dhe sipërfaqe 19.93 km², me një dendësi prej 3 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Faucon-du-Caire – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale