Feillens

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Feillens
Komunë
noform
Pamje nga Feillens
Stema_figura
Vendndodhja
Feillens is located in Franca
Feillens
Feillens
46°20′09″V 4°53′28″L / 46.335833333333°V 4.8911111111111°L / 46.335833333333; 4.8911111111111Koordinatat: 46°20′09″V 4°53′28″L / 46.335833333333°V 4.8911111111111°L / 46.335833333333; 4.8911111111111
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Auvergne-Rhône-Alpes
Departamenti Ain
Qarku Arrondissement Bourg-en-Bresse
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 14.91 km2
Popullsia 3186 banorë
Dendësia 214 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 01570
INSEE 01159


Feillens është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Ainrajonit Auvergne-Rhône-Alpes. Feillens ka një popullsi prej 3186 banorë dhe sipërfaqe 14.91 km², me një dendësi prej 214 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]