Fernando Gago

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Shko te: navigacion, kërko
Fernando Gago
Fernando Gago 2010 Athletic Bilbao.jpg
Gago duke luajtur për Real Madrid në vitin 2010
Të dhënat personale
Emri i plotë Fernando Rubén Gago
Data e lindjes (1986-04-10) 10 Prill 1986 (32 vjeç)
Vendi i lindjes Ciudadela, Argjentinë
Gjatësia 1,78 m (5 ft 10 in)
Pozita ne fushë Mesfushor mbrojtës
Informacionet për klubin
Klubi aktual Boca Juniors
Numri 5
Kariera në rini
1991–2004 Boca Juniors
Kariera profesioniste*
Vitet Klubi Ndesh. (Gls)
2004–2007 Boca Juniors 69 (1)
2007–2012 Real Madrid 92 (1)
2011–2012 Roma (Huazim) 32 (1)
2012–2013 Valencia 12 (0)
2013 Vélez Sársfield (Huazim) 4 (0)
2013– Boca Juniors 20 (0)
Ekipi kombëtar
2005 Argjentina 15 (0)
2008 Argjentina Olimpike 9 (0)
2007– Argjentina 55 (0)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase .
† Ndeshje (Gola).

Fernando Rubén Gago (lindur më 10 prill 1986Ciudadela, Buenos Aires) është një futbollist argjentinas i cili luan me klubin argjentinas Boca Juniors dhe me kombëtaren argjentinase si mesfushor mbrojtës.

Jeta e hershme[redakto | redakto tekstin burimor]

Real Madrid[redakto | redakto tekstin burimor]

Kariera ndërkombëtare[redakto | redakto tekstin burimor]

Statistika[redakto | redakto tekstin burimor]

Nderime[redakto | redakto tekstin burimor]

Klubi[redakto | redakto tekstin burimor]

Kombëtarja[redakto | redakto tekstin burimor]

Personale[redakto | redakto tekstin burimor]

Individuale[redakto | redakto tekstin burimor]

Jeta Personale[redakto | redakto tekstin burimor]

Referenca[redakto | redakto tekstin burimor]

Lidhje të jashtme[redakto | redakto tekstin burimor]