Flaka e Janarit

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Shko te: navigacion, kërko
Flaka e janarit 2013

Flaka e Janarit është një manifestim letrar që mbahet në Gjilan, në shenjë respekti për atdhetarin dhe shkrimtarin disident Jusuf Gërvallën. Flaka Janarit ka traditë mbi 12 vjeçare. Laureat e shpërblimit Flaka e Janarit janë shumë shkrimtarë.