Jump to content

Flani (byrek)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Një copë flani në pjatë
Tipi Ëmbëlsirë ose snack
Vendi i origjinës Europe
Rajoni ose shteti Global
Kuzhina e shoqëruar Kuzhina romake
Temperatura e servirjes Temperatura e dhomës ose e ftohtë

Një flan, në kuzhinën britanike, është një pjatë me bazë veze me një pastë të hapur, me buzë ose bazë sfungjeri që përmban një mbushje të ëmbël ose të shijshme . Shembuj janë bejkon dhe vezë dhe torta me krem .

Historia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Flani është i njohur në kuzhinën romake[ <span title="Should this say &quot;Ancient Roman cuisine&quot;? This section is &quot;History&quot;. (June 2022)">nevojiten sqarime</span> ] Shpesh ishte një pjatë e shijshme, si në "flan ngjala "; shijoheshin edhe flanët e ëmbël.

mesjetë, flanët e ëmbël dhe të shijshëm ( bajame, kanellë dhe sheqer ; djathë, gjizë, spinaq, peshk ) ishin shumë të njohur në Evropë, veçanërisht gjatë Kreshmës, kur mishi ishte i ndaluar. [1]

  1. ^ Olver, Lynne. "history notes - puddings". The Food Timeline. Arkivuar nga origjinali më 9 maj 2018. Marrë më 9 maj 2018. {{cite web}}: Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)