Florencia Bertotti

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Florencia Bertotti
Informacione personale
Vendlindja Flag of Argentina.svg Buenos Aires, Federal District, Argentina
Pseudonime Flor

Maria Florencia Bertotti lindi më 15 mars 1983Buenos Aires, Argjentinë. Ajo është nje aktore dhe kengëtare argjentinase me e njohur me emrin Flor Fazzarino ne serialin e FloricientaCris Morena. Ajo filloj karieren e saj profesionale në vitin 1995 në telenovelën Dulce Ana. Ajo ka aktruar edhe në disa seriale të tjera si Verano del '98 (1999-2000), Son amores (2002-2003), po ashtu edhe në filma si El faro. Ajo ka qenë e nominuar për Silver Condor.

Jeta private[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Dashurine e tij qe nga viti 1999 Guido Kaczka. Në vitin 2006 ajo është martuar me Guido Kaczka dhe ka një femije i quajtur Romeo që lindi më 10 korrik 2008. Flor dhe Guido divorcuar ne 2010.

Filmografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Televizor

Kinema

Teater

  • Niní (2010) si Nina 'Nini' Gómez/Nicolás Zampano
  • Floricienta (2004-2005-2006-2007) si Florencia 'Flor' Fazzarino-Santillán Valente
  • Son amores (2002-2003) si Valeria Marquesi

Çmimet dhe nominimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]