Florencia Bertotti

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Shko te: navigacion, kërko
Florencia Bertotti
Emri: María Florencia Bertotti
Ditëlindja: 15 mars 1983
Vendlindja: Flag of Argentina.svg Buenos Aires, Federal District, Argentina
Pseudonime: Flor

Maria Florencia Bertotti lindi më 15 mars 1983Buenos Aires, Argjentinë. Ajo është nje aktore dhe kengëtare argjentinase me e njohur me emrin Flor Fazzarino ne serialin e FloricientaCris Morena. Ajo filloj karieren e saj profesionale në vitin 1995 në telenovelën Dulce Ana. Ajo ka aktruar edhe në disa seriale të tjera si Verano del '98 (1999-2000), Son amores (2002-2003), po ashtu edhe në filma si El faro. Ajo ka qenë e nominuar për Silver Condor.

Jeta private[redakto | redakto tekstin burimor]

Dashurine e tij qe nga viti 1999 Guido Kaczka. Në vitin 2006 ajo është martuar me Guido Kaczka dhe ka një femije i quajtur Romeo që lindi më 10 korrik 2008. Flor dhe Guido divorcuar ne 2010.

Filmografia[redakto | redakto tekstin burimor]

Televizor

Kinema

Teater

  • Niní (2010) si Nina 'Nini' Gómez/Nicolás Zampano
  • Floricienta (2004-2005-2006-2007) si Florencia 'Flor' Fazzarino-Santillán Valente
  • Son amores (2002-2003) si Valeria Marquesi

Çmimet dhe nominimet[redakto | redakto tekstin burimor]

Lidhje të jashtme[redakto | redakto tekstin burimor]