Fontenay-aux-Roses

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
  1. RIDREJTO Stampa:Qytet (Franca)

Fontenay-aux-Roses është komunëdepartamentin Hauts-de-Seine, Francë. Ndodhet 10.4 kilometra prej Parisit.

Klima[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Muaji më i ftohtë është janari, ku temperatura mesatare është 4.7° C. Muaji më i nxehtë është korriku dhe gushti, ku temperatura mesatare është 20° C.

Binjakëzimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]