Fontienne

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Fontienne
Komunë
noform
Pamje nga Fontienne
Stema_figura
Vendndodhja
Fontienne is located in Franca
Fontienne
Fontienne
44°00′32″V 5°47′36″L / 44.008888888889°V 5.7933333333333°L / 44.008888888889; 5.7933333333333Koordinatat: 44°00′32″V 5°47′36″L / 44.008888888889°V 5.7933333333333°L / 44.008888888889; 5.7933333333333
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Provence-Alpes-Côte d'Azur
Departamenti Alpes-de-Haute-Provence
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 8.18 km2
Popullsia 131 banorë
Dendësia 16 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 04230
INSEE 04087


Fontienne është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Alpes-de-Haute-Provencerajonit Provence-Alpes-Côte d'Azur. Fontienne ka një popullsi prej 131 banorë dhe sipërfaqe 8.18 km², me një dendësi prej 16 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Fontienne – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale