Forest-Saint-Julien

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Forest-Saint-Julien
Komunë
noform
Pamje nga Forest-Saint-Julien
Stema_figura
Vendndodhja
Forest-Saint-Julien is located in Franca
Forest-Saint-Julien
Forest-Saint-Julien
44°38′02″V 6°08′08″L / 44.633888888889°V 6.1355555555556°L / 44.633888888889; 6.1355555555556Koordinatat: 44°38′02″V 6°08′08″L / 44.633888888889°V 6.1355555555556°L / 44.633888888889; 6.1355555555556
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Provence-Alpes-Côte d'Azur
Departamenti Hautes-Alpes
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 6.95 km2
Popullsia 298 banorë
Dendësia 43 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 05260
INSEE 05056


Forest-Saint-Julien është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Hautes-Alpesrajonit Provence-Alpes-Côte d'Azur. Forest-Saint-Julien ka një popullsi prej 298 banorë dhe sipërfaqe 6.95 km², me një dendësi prej 43 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Forest-Saint-Julien – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale