Fouillouse

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Fouillouse
Komunë
noform
Pamje nga Fouillouse
Stema_figura
Vendndodhja
Fouillouse is located in Franca
Fouillouse
Fouillouse
44°27′27″V 6°00′13″L / 44.4575°V 6.0036111111111°L / 44.4575; 6.0036111111111Koordinatat: 44°27′27″V 6°00′13″L / 44.4575°V 6.0036111111111°L / 44.4575; 6.0036111111111
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Provence-Alpes-Côte d'Azur
Departamenti Hautes-Alpes
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 7.24 km2
Popullsia 214 banorë
Dendësia 30 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 05130
INSEE 05057


Fouillouse është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Hautes-Alpesrajonit Provence-Alpes-Côte d'Azur. Fouillouse ka një popullsi prej 214 banorë dhe sipërfaqe 7.24 km², me një dendësi prej 30 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Fouillouse – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale