Françoaldo Sena de Souza

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
França
Të dhënat personale
Emri i plotëFrançoaldo Sena de Souza
Data e lindjes (1976-03-02) 2 Mars, 1976 (45 vjeç)
Vendi i lindjesCodó, Brazil
PozicioniSulmues
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
1993Nacional
1994-1995XV Novembro-Jaú
1996-2002São Paulo
2002-2005Bayer Leverkusen
2005-2010Kashiwa Reysol
2011Yokohama FC
Ekipi kombëtar
2000–2002Flag of Brazil.svg Brazili8(1)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase .
† Ndeshje (Gola).

Françoaldo Sena de Souza (lindur më 2 Mars 1976) është një ish-futbollist brazilian.

Kombëtarja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Për reprezentacionin brazilian ka luajtur 8 ndeshje.

Statistikat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Flag of Brazil.svg Brazili
Vite Ndeshje Gola
2000 6 1
2001 0 0
2002 2 0
Gjithsej 8 1

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]