Freissinières

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Freissinières
Komunë
noform
Pamje nga Freissinières
Vendndodhja
Freissinières is located in Franca
Freissinières
Freissinières
44°45′15″V 6°32′14″L / 44.754166666667°V 6.5372222222222°L / 44.754166666667; 6.5372222222222Koordinatat: 44°45′15″V 6°32′14″L / 44.754166666667°V 6.5372222222222°L / 44.754166666667; 6.5372222222222
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Provence-Alpes-Côte d'Azur
Departamenti Hautes-Alpes
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 88.21 km2
Lartësia 1190 m (m.n.d.)
Popullsia 205 banorë
Dendësia 2 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 05310
INSEE 05058
Faqja Zyrtare http://www.freissinieres-vallee.com


Freissinières është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Hautes-Alpesrajonit Provence-Alpes-Côte d'Azur. Freissinières ka një popullsi prej 205 banorë dhe sipërfaqe 88.21 km², me një dendësi prej 2 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Freissinières – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale