Furmeyer

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Furmeyer
Komunë
Stema_figura
Vendndodhja
Furmeyer is located in Franca
Furmeyer
Furmeyer
44°32′11″V 5°51′13″L / 44.536388888889°V 5.8536111111111°L / 44.536388888889; 5.8536111111111Koordinatat: 44°32′11″V 5°51′13″L / 44.536388888889°V 5.8536111111111°L / 44.536388888889; 5.8536111111111
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Provence-Alpes-Côte d'Azur
Departamenti Hautes-Alpes
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 14.27 km2
Popullsia 141 banorë
Dendësia 10 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 05400
INSEE 05060


Furmeyer është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Hautes-Alpesrajonit Provence-Alpes-Côte d'Azur. Furmeyer ka një popullsi prej 141 banorë dhe sipërfaqe 14.27 km², me një dendësi prej 10 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Furmeyer – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale