Gérald Passi

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Gérald Passi
Të dhënat personale
Emri i plotëGérald Passi
Data e lindjes (1964-01-21) 21 Janar, 1964 (57 vjeç)
Vendi i lindjesAlbi, Franca
PozicioniMesfushor
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
1981-1985Montpellier
1985-1990Toulouse
1990-1992Monaco
1992-1994Saint-Étienne
1995Nagoya Grampus Eight
Ekipi kombëtar
1987–1988Flag of France.svg Franca11(2)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase .
† Ndeshje (Gola).

Gérald Passi (lindur më 21 Janar 1964) është një ish-futbollist francez.

Kombëtarja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Për reprezentacionin francez ka luajtur 11 ndeshje.

Statistikat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Flag of France.svg Franca
Vite Ndeshje Gola
1987 4 0
1988 7 2
Gjithsej 11 2

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]