Gap

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Gap
Komunë
noform
Pamje nga Gap
Stema_figura
Vendndodhja
Gap is located in Franca
Gap
Gap
44°33′31″V 6°04′40″L / 44.558611111111°V 6.0777777777778°L / 44.558611111111; 6.0777777777778Koordinatat: 44°33′31″V 6°04′40″L / 44.558611111111°V 6.0777777777778°L / 44.558611111111; 6.0777777777778
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Provence-Alpes-Côte d'Azur
Departamenti Hautes-Alpes
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 110.43 km2
Popullsia 40255 banorë
Dendësia 365 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 05000
INSEE 05061
Faqja Zyrtare http://www.ville-gap.fr


Gap është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Hautes-Alpesrajonit Provence-Alpes-Côte d'Azur. Gap ka një popullsi prej 40255 banorë dhe sipërfaqe 110.43 km², me një dendësi prej 365 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Gap (Hautes-Alpes) – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale