Jump to content

Garrafë

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë

Garrafë( Italisht: Carafffa di Catanzaro [1] ) është një qytet dhe komunë arbëreshe [2]provincën e Katanxaros në rajonin e Kalabrisë, pjesë e Italisë jugore.

  1. ^ Dizionario di toponomastica: Storia e significato dei nomi geografici italiani (në italisht). Garzanti. 1996. fq. 139.
  2. ^ P. Bruni, red. (2004). Arbëreshë: cultura e civiltà di un popolo. fq. 254. ISBN 9788824020091. {{cite book}}: Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)