Gars

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Gars
Komunë
noform
Pamje nga Gars
Stema_figura
Vendndodhja
Gars is located in Franca
Gars
Gars
43°51′55″V 6°48′13″L / 43.865277777778°V 6.8036111111111°L / 43.865277777778; 6.8036111111111Koordinatat: 43°51′55″V 6°48′13″L / 43.865277777778°V 6.8036111111111°L / 43.865277777778; 6.8036111111111
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Provence-Alpes-Côte d'Azur
Departamenti Alpes-Maritimes
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 15.57 km2
Popullsia 70 banorë
Dendësia 4 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 06850
INSEE 06063


Gars është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Alpes-Maritimesrajonit Provence-Alpes-Côte d'Azur. Gars ka një popullsi prej 70 banorë dhe sipërfaqe 15.57 km², me një dendësi prej 4 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Gars – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale