Gattières

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Gattières
Qytet
Stema_figura
Vendndodhja
Gattières is located in Franca
Gattières
Gattières
43°45′34″V 7°10′33″L / 43.759444444444°V 7.1758333333333°L / 43.759444444444; 7.1758333333333Koordinatat: 43°45′34″V 7°10′33″L / 43.759444444444°V 7.1758333333333°L / 43.759444444444; 7.1758333333333
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Provence-Alpes-Côte d'Azur
Departamenti Alpes-Maritimes
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 10.03 km2
Dendësia 409 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
INSEE 06064
Faqja Zyrtare http://www.gattieres.fr


Gattières është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Alpes-Maritimesrajonit Provence-Alpes-Côte d'Azur. Gattières ka një popullsi prej 4101 banorë dhe sipërfaqe 10.03 km², me një dendësi prej 409 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Gattières – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale