Gigors

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Gigors
Komunë
noform
Pamje nga Gigors
Stema_figura
Vendndodhja
Gigors is located in Franca
Gigors
Gigors
44°25′09″V 6°09′34″L / 44.419166666667°V 6.1594444444444°L / 44.419166666667; 6.1594444444444Koordinatat: 44°25′09″V 6°09′34″L / 44.419166666667°V 6.1594444444444°L / 44.419166666667; 6.1594444444444
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Provence-Alpes-Côte d'Azur
Departamenti Alpes-de-Haute-Provence
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 13.69 km2
Popullsia 59 banorë
Dendësia 4 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 04250
INSEE 04093


Gigors është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Alpes-de-Haute-Provencerajonit Provence-Alpes-Côte d'Azur. Gigors ka një popullsi prej 59 banorë dhe sipërfaqe 13.69 km², me një dendësi prej 4 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Gigors – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale