Gilette

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Gilette
Komunë
noform
Pamje nga Gilette
Stema_figura
Vendndodhja
Gilette is located in Franca
Gilette
Gilette
43°50′58″V 7°09′49″L / 43.849444444444°V 7.1636111111111°L / 43.849444444444; 7.1636111111111Koordinatat: 43°50′58″V 7°09′49″L / 43.849444444444°V 7.1636111111111°L / 43.849444444444; 7.1636111111111
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Provence-Alpes-Côte d'Azur
Departamenti Alpes-Maritimes
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 10.18 km2
Popullsia 1512 banorë
Dendësia 149 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 06830
INSEE 06066


Gilette është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Alpes-Maritimesrajonit Provence-Alpes-Côte d'Azur. Gilette ka një popullsi prej 1512 banorë dhe sipërfaqe 10.18 km², me një dendësi prej 149 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Gilette – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale