Gilmar Rinaldi

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Gilmar Rinaldi
Të dhënat personale
Emri i plotëGilmar Rinaldi
Data e lindjes (1959-01-13) 13 Janar, 1959 (62 vjeç)
Vendi i lindjesErechim, Brazil
PozicioniPortier
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
1978-1985Internacional
1986-1990São Paulo
1991-1994Flamengo
1995-1997Cerezo Osaka
Ekipi kombëtar
1986–1995Flag of Brazil.svg Brazili9(0)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase .
† Ndeshje (Gola).

Gilmar Rinaldi (lindur më 13 Janar 1959) është një ish-futbollist brazilian.

Kombëtarja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Për reprezentacionin brazilian ka luajtur 9 ndeshje.

Statistikat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Flag of Brazil.svg Brazili
Vite Ndeshje Gola
1986 2 0
1987 2 0
1988 0 0
1989 0 0
1990 0 0
1991 0 0
1992 2 0
1993 1 0
1994 0 0
1995 2 0
Gjithsej 9 0

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]