Gojko Kaçar

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Gojko Kačar
Të dhënat personale
Emri i plotëGojko Kačar
Data e lindjes (1987-01-26) 26 Janar, 1987 (34 vjeç)
Vendi i lindjesNovi Sad, Serbia
PozicioniMesfushor
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
2003–2008Vojvodina78(16)
2008–2010Hertha64(10)
2010–Hamburger SV65(6)
2014Cerezo Osaka12(1)
Ekipi kombëtar
2007–2012Flag of Serbia.svg Serbia22(0)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase .
† Ndeshje (Gola).

Gojko Kačar (lindur më 26 Janar 1987) është një futbollist serb.

Kombëtarja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Për reprezentacionin serb ka luajtur 22 ndeshje.

Statistikat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Flag of Serbia.svg Serbia
Vite Ndeshje Gola
2007 1 0
2008 4 0
2009 7 0
2010 7 0
2011 2 0
2012 1 0
Gjithsej 22 0

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]