Gorbio

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Gorbio
Komunë
noform
Pamje nga Gorbio
Stema_figura
Vendndodhja
Gorbio is located in Franca
Gorbio
Gorbio
43°47′12″V 7°26′42″L / 43.786666666667°V 7.445°L / 43.786666666667; 7.445Koordinatat: 43°47′12″V 7°26′42″L / 43.786666666667°V 7.445°L / 43.786666666667; 7.445
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Provence-Alpes-Côte d'Azur
Departamenti Alpes-Maritimes
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 7.02 km2
Popullsia 1307 banorë
Dendësia 186 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 06500
INSEE 06067
Faqja Zyrtare http://www.gorbio.fr


Gorbio është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Alpes-Maritimesrajonit Provence-Alpes-Côte d'Azur. Gorbio ka një popullsi prej 1307 banorë dhe sipërfaqe 7.02 km², me një dendësi prej 186 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Gorbio – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale