Gorrevod

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Gorrevod
Komunë
noform
Pamje nga Gorrevod
Stema_figura
Vendndodhja
Gorrevod is located in Franca
Gorrevod
Gorrevod
46°24′57″V 4°56′28″L / 46.415833333333°V 4.9411111111111°L / 46.415833333333; 4.9411111111111Koordinatat: 46°24′57″V 4°56′28″L / 46.415833333333°V 4.9411111111111°L / 46.415833333333; 4.9411111111111
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Auvergne-Rhône-Alpes
Departamenti Ain
Qarku Arrondissement Bourg-en-Bresse
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 6.88 km2
Popullsia 829 banorë
Dendësia 120 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 01190
INSEE 01175


Gorrevod është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Ainrajonit Auvergne-Rhône-Alpes. Gorrevod ka një popullsi prej 829 banorë dhe sipërfaqe 6.88 km², me një dendësi prej 120 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]