Gourdon

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Gourdon
Komunë
noform
Pamje nga Gourdon
Stema_figura
Vendndodhja
Gourdon is located in Franca
Gourdon
Gourdon
43°43′13″V 6°58′42″L / 43.720277777778°V 6.9783333333333°L / 43.720277777778; 6.9783333333333Koordinatat: 43°43′13″V 6°58′42″L / 43.720277777778°V 6.9783333333333°L / 43.720277777778; 6.9783333333333
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Provence-Alpes-Côte d'Azur
Departamenti Alpes-Maritimes
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 22.53 km2
Popullsia 413 banorë
Dendësia 18 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 06620
INSEE 06068


Gourdon është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Alpes-Maritimesrajonit Provence-Alpes-Côte d'Azur. Gourdon ka një popullsi prej 413 banorë dhe sipërfaqe 22.53 km², me një dendësi prej 18 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Gourdon (Alpes-Maritimes) – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale