Gréolières

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Gréolières
Komunë
noform
Pamje nga Gréolières
Stema_figura
Vendndodhja
Gréolières is located in Franca
Gréolières
Gréolières
43°47′45″V 6°56′37″L / 43.795833333333°V 6.9436111111111°L / 43.795833333333; 6.9436111111111Koordinatat: 43°47′45″V 6°56′37″L / 43.795833333333°V 6.9436111111111°L / 43.795833333333; 6.9436111111111
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Provence-Alpes-Côte d'Azur
Departamenti Alpes-Maritimes
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 52.67 km2
Popullsia 597 banorë
Dendësia 11 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 06620
INSEE 06070
Faqja Zyrtare http://www.greolieres.fr


Gréolières është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Alpes-Maritimesrajonit Provence-Alpes-Côte d'Azur. Gréolières ka një popullsi prej 597 banorë dhe sipërfaqe 52.67 km², me një dendësi prej 11 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Gréolières – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale