Gréoux-les-Bains

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Gréoux-les-Bains
Komunë
noform
Pamje nga Gréoux-les-Bains
Stema_figura
Vendndodhja
Gréoux-les-Bains is located in Franca
Gréoux-les-Bains
Gréoux-les-Bains
43°45′30″V 5°53′01″L / 43.758333333333°V 5.8836111111111°L / 43.758333333333; 5.8836111111111Koordinatat: 43°45′30″V 5°53′01″L / 43.758333333333°V 5.8836111111111°L / 43.758333333333; 5.8836111111111
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Provence-Alpes-Côte d'Azur
Departamenti Alpes-de-Haute-Provence
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 69.46 km2
Popullsia 2664 banorë
Dendësia 38 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 04800
INSEE 04094


Gréoux-les-Bains është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Alpes-de-Haute-Provencerajonit Provence-Alpes-Côte d'Azur. Gréoux-les-Bains ka një popullsi prej 2664 banorë dhe sipërfaqe 69.46 km², me një dendësi prej 38 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Gréoux-les-Bains – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale