Grand-Corent

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Grand-Corent
Komunë
noform
Pamje nga Grand-Corent
Stema_figura
Vendndodhja
Grand-Corent is located in Franca
Grand-Corent
Grand-Corent
46°11′57″V 5°25′51″L / 46.199166666667°V 5.4308333333333°L / 46.199166666667; 5.4308333333333Koordinatat: 46°11′57″V 5°25′51″L / 46.199166666667°V 5.4308333333333°L / 46.199166666667; 5.4308333333333
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Auvergne-Rhône-Alpes
Departamenti Ain
Qarku Arrondissement Bourg-en-Bresse
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 7.13 km2
Popullsia 174 banorë
Dendësia 24 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 01250
INSEE 01177


Grand-Corent është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Ainrajonit Auvergne-Rhône-Alpes. Grand-Corent ka një popullsi prej 174 banorë dhe sipërfaqe 7.13 km², me një dendësi prej 24 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]