Grasse

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Grasse
Komunë
noform
Pamje nga Grasse
Stema_figura
Vendndodhja
Grasse is located in Franca
Grasse
Grasse
43°39′29″V 6°55′31″L / 43.658055555556°V 6.9252777777778°L / 43.658055555556; 6.9252777777778Koordinatat: 43°39′29″V 6°55′31″L / 43.658055555556°V 6.9252777777778°L / 43.658055555556; 6.9252777777778
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Provence-Alpes-Côte d'Azur
Departamenti Alpes-Maritimes
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 44.44 km2
Lartësia 333 m (m.n.d.)
Popullsia 50916 banorë
Dendësia 1146 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 06130
INSEE 06069
Faqja Zyrtare http://www.ville-grasse.fr


Grasse është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Alpes-Maritimesrajonit Provence-Alpes-Côte d'Azur. Grasse ka një popullsi prej 50916 banorë dhe sipërfaqe 44.44 km², me një dendësi prej 1146 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Grasse – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale