Grent Halili

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Grent Halili
Të dhënat personale
Emri i plotëGrent Halili
Data e lindjes (1988-09-06) 6 Shtator 1988 (32 vjeç)
Vendi i lindjesTiranë, Shqipëri
Gjatësia1.68 m (5 ft 6 in)
PozicioniMesfushor
Informacionet për klubin
Klubi aktualKF Tirana
Numri20
Karriera në rini
2009–2014KF Tirana
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
2014–KF Tirana0(0)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase deri në daten 1 shtator 2014.
† Ndeshje (Gola).

Grent Halili (lindur më 24 maj 1998) është një lojtar shqiptar që luan në Superligën Shqiptare për skuadrën kryeqytetase KF Tirana.

Karriera[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Halili është një produkt i akademisë së KF Tirana, ku ka luajtur që ku ka qënë i vogël. Gjithashtu Halili ka luajtur në kompedicione të ndryshme U–17 & U–19 me KF Tirana. Halili luan sezonin e tij te pare si profesionist me KF Tirana *[https://web.archive.org/web/20140903053955/http://fshf.org/garat/components/lojtar.php?player_id=223356

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]