Ernest Muçi

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Ernest Muçi
Të dhënat vetjake
Datëlindja (2001-03-19) 19 Mars 2001 (22 vjeç)
VendlindjaTirana, Albania
Gjatësia1.86 m (6 ft 1 in)
PozicioniSulmues
Të dhënat e klubit
Klubi aktual
Legia Varshava
Numri20
Karriera me të rinjtë
2009–2018Tirana
Karriera si profesionist*
VitetKlubiNdeshje(Golat)
2018–2020Tirana49(13)
2019–2020Tirana B2(1)
2021–Legia Varshava22(4)
Karriera ndërkombëtare
2018–2019Shqipëria U196(6)
2020–Shqipëria U214(2)
* Senior club appearances and goals counted for the domestic league only

Ernest Muçi (lindur më 19 mars 2001) është një futbollist profesionist shqiptar i cili luan si sulmues për klubin Legia Varshava.[1]

Statistikat e karrierës[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Aktual në: 5 janar 2022[2][3].

Ndeshjet dhe golat sipas klubit, sezonit dhe kompeticionit
Klubi Sezoni Liga Kupa Kontinenti Tjetër Gjithsej
Divizioni Ndsh Gola Ndsh Gola Ndsh Gola Ndsh Gola Ndsh Gola
Tirana 2017–18 Kategoria e Parë 11 3 0 0 11 3
2018–19 Kategoria Superiore 8 1 3 0 11 1
2019–20 21 7 5 4 26 11
2020–21 20 5 1 2 3 0 1 0 25 7
Varshava Ekstraklasa 6 0 1 0 7 0
2021–22 16 4 2 0 8 1 1 0 27 3
Gjithsej karriera 77 18 12 6 11 1 2 0 107 24


Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ "Ernest Muçi". kftirana.al. KF Tirana. Arkivuar nga origjinali më 5 shtator 2018. Marrë më 30 qershor 2020.
  2. ^ "Ernest Muci - Szczegółowe podsumowanie występów". www.transfermarkt.pl (në polonisht). Marrë më 2022-01-05.
  3. ^ "Ernest Muci - Szczegółowe podsumowanie występów". www.transfermarkt.pl (në polonisht). Marrë më 2022-01-05.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]