Grièges

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Grièges
Komunë
noform
Pamje nga Grièges
Stema_figura
Vendndodhja
Grièges is located in Franca
Grièges
Grièges
46°15′17″V 4°51′01″L / 46.254722222222°V 4.8502777777778°L / 46.254722222222; 4.8502777777778Koordinatat: 46°15′17″V 4°51′01″L / 46.254722222222°V 4.8502777777778°L / 46.254722222222; 4.8502777777778
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Auvergne-Rhône-Alpes
Departamenti Ain
Qarku Arrondissement Bourg-en-Bresse
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 14.87 km2
Popullsia 1925 banorë
Dendësia 129 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 01290
INSEE 01179


Grièges është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Ainrajonit Auvergne-Rhône-Alpes. Grièges ka një popullsi prej 1925 banorë dhe sipërfaqe 14.87 km², me një dendësi prej 129 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]