Grilly

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Grilly
Komunë
noform
Pamje nga Grilly
Stema_figura
Vendndodhja
Grilly is located in Franca
Grilly
Grilly
46°19′50″V 6°06′54″L / 46.330555555556°V 6.115°L / 46.330555555556; 6.115Koordinatat: 46°19′50″V 6°06′54″L / 46.330555555556°V 6.115°L / 46.330555555556; 6.115
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Auvergne-Rhône-Alpes
Departamenti Ain
Qarku Arrondissement Gex
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 7.5 km2
Popullsia 780 banorë
Dendësia 104 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 01220
INSEE 01180


Grilly është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Ainrajonit Auvergne-Rhône-Alpes. Grilly ka një popullsi prej 780 banorë dhe sipërfaqe 7.5 km², me një dendësi prej 104 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]