Guillestre

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Guillestre
Komunë
noform
Pamje nga Guillestre
Stema_figura
Vendndodhja
Guillestre is located in Franca
Guillestre
Guillestre
44°39′37″V 6°38′57″L / 44.660277777778°V 6.6491666666667°L / 44.660277777778; 6.6491666666667Koordinatat: 44°39′37″V 6°38′57″L / 44.660277777778°V 6.6491666666667°L / 44.660277777778; 6.6491666666667
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Provence-Alpes-Côte d'Azur
Departamenti Hautes-Alpes
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 51.29 km2
Popullsia 2345 banorë
Dendësia 46 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 05600
INSEE 05065
Faqja Zyrtare http://www.ville-guillestre.fr


Guillestre është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Hautes-Alpesrajonit Provence-Alpes-Côte d'Azur. Guillestre ka një popullsi prej 2345 banorë dhe sipërfaqe 51.29 km², me një dendësi prej 46 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Guillestre – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale