Hannah Montana

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Hannah Montana
Hannah Montana logo Black.png
Zhanri Family
Krijuar nga Michael Poryes
Rich Correll
Barry O'Brien
Aktrojnë Miley Cyrus
Emily Osment
Mitchel Musso
Jason Earles
Moisés Arias
Billy Ray Cyrus
Shteti SHBA
Gjuhë(t) Anglisht
Sezone 4
Episode 98
Prodhimi
Producent(ët) ekzekutiv Steven Peterman
Michael Poryes
Setupi i kamerës Videotape
Kohëzgjatja 23-24 min.
Transmetimi
Programi origjinal Disney Channel
Formata e figurës 480i (SDTV), 720p (HDTV; sez.4)
Transmetimi i parë SHBA

Hannah Montana është një serial Amerikan i cili filloi më 24 mars, 2006.Ky serial është vlerësuar si serial për adoleshentë dhe fëmijë, me një fjalë serial familjar. Në këtë serial aktrojnë Miley Cyrus si protagoniste, Emily Osment etj. Në serialin Hannah Montana flitet për një vajzë të quajtur Miley Stewart e cila nuk është shumë e preferuar nga shoqet dhe vendos të maskohet me paruke dhe me emër të ri që në këtë rast u bë Hannah Montana. Sipas serialit, Miley Swtwart është këngëtare e shndërruar në Hannah Montana por askush nuk e di përveq shokëve të saj: Lilly, Oliver si dhe familjes së saj. Kur Miley Stewart ishte e vogël nëna e saj vdiq dhe si menaxher i Hannah Montanës ishte babai i saj, që edhe në të vërtetë është, Billy Ray Cyrus.

Këngë[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Këngët e Hannah Montana kanë qenë të shumta dhe të mrekullueshme si: Let's Get Crazy, The Best of Both Worlds, Nobody's Perfect etj. Kjo e fundit ka marre shume famë, kënga Nobody's Perfect ishe një fenomen, të gjithë çmendeshin pas kësaj kënge. Fansat e Hannah Montanës ia dedikuan asaj kete faqe http://www.facebook.com/A.E.nobody.off.page, për ti treguar sa shumë e duan Hannah Montanën (Miley Cyrus).


Bashkohu dhe ti me fansat e Hannah Montanës (Miley Cyrus) https://archive.is/20121211160532/www.facebook.com/A.E.nobody.off.page

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Gnome-multimedia.svg Ky artikull në lidhje me Filmi është i cunguar. Mund të ndihmoni Wikipedinë duke e përmirësuar.