Hans Gillhaus

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Hans Gillhaus
Të dhënat personale
Emri i plotëHans Gillhaus
Data e lindjes (1963-11-05) 5 Nëntor, 1963 (57 vjeç)
Vendi i lindjesHelmond, Holanda
PozicioniSulmues
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
1983-1987Den Bosch
1987-1990PSV Eindhoven
1990-1992Aberdeen
1992-1994Vitesse
1995-1996Gamba Osaka
1997AZ Alkmaar
1998Jaro
1998-1999Den Bosch
Ekipi kombëtar
1987–1994Flag of the Netherlands.svg Holanda9(2)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase .
† Ndeshje (Gola).

Hans Gillhaus (lindur më 5 Nëntor 1963) është një ish-futbollist hollandez.

Kombëtarja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Për reprezentacionin hollandez ka luajtur 9 ndeshje.

Statistikat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Flag of the Netherlands.svg Holanda
Vite Ndeshje Gola
1987 2 2
1988 0 0
1989 0 0
1990 5 0
1991 0 0
1992 0 0
1993 0 0
1994 2 0
Gjithsej 9 2

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]