Haralambos Dimarhopulos

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Charalambos Dimarchopoulos

Charalambos Dimarchopoulos (Greqisht: Χαράλαμπος Δημαρχόπουλος) lindi në vitin 1946 në Xanthi. Ai diplomoi në falkutetin e edukimit në Univeristetin e Aristotelit në Selanik. Që nga viti 1985, ai ka qenë mësues i shkollës fillore deri në zgjedhjet e vitit 2014.

Në zgjedhjet e vitit 2010, ai u zgjodh si anëtarë i këshillit komunal në Xanthi, i cili ishte në detyrë prej 2 janarit 2011 dhe u rizgjodh prapë si kryetar i këshillit komunal prej janarit 2013. Në zgjedhjet e majit të vitit 2014, ai u zgjodh si kryetar i bashkësisë, i cili i fitoi 54,14% të votave kundër kundërshtarit Christos Poulios i cili morri 48,86% të votave.[1] Ai është i martuar dhe ka një vajzë.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ http://ekloges.ypes.gr/may2014/dn/public/index.html#{%22page%22:%22level%22,%22params%22:{%22level%22:%22dhm_d%22,%22id%22:9017. Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!); Mungon ose është bosh |title= (Ndihmë!) |title=Greek ministry of the Interior. Results of local elections – 2nd round |accessdate=21 tetor 2016 |archiveurl=https://web.archive.org/web/20140528100737/http://ekloges.ypes.gr/may2014/dn/public/index.html#{%22page%22:%22level%22,%22params%22:{%22level%22:%22dhm_d%22,%22id%22:9017}} |archivedate=28 maj 2014 |url-status=dead }}