Hautes-Duyes

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Hautes-Duyes
Komunë
noform
Pamje nga Hautes-Duyes
Stema_figura
Vendndodhja
Hautes-Duyes is located in Franca
Hautes-Duyes
Hautes-Duyes
44°10′48″V 6°09′28″L / 44.18°V 6.1577777777778°L / 44.18; 6.1577777777778Koordinatat: 44°10′48″V 6°09′28″L / 44.18°V 6.1577777777778°L / 44.18; 6.1577777777778
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Provence-Alpes-Côte d'Azur
Departamenti Alpes-de-Haute-Provence
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 22.84 km2
Popullsia 42 banorë
Dendësia 2 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 04380
INSEE 04177


Hautes-Duyes është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Alpes-de-Haute-Provencerajonit Provence-Alpes-Côte d'Azur. Hautes-Duyes ka një popullsi prej 42 banorë dhe sipërfaqe 22.84 km², me një dendësi prej 2 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Hautes-Duyes – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale