Henny Meijer

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Henny Meijer
Të dhënat personale
Emri i plotëHenny Ingemar Meijer
Data e lindjes (1962-02-17) 17 Shkurt, 1962 (59 vjeç)
Vendi i lindjesParamaribo, Surinami
PozicioniSulmues
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
1983-1984Telstar
1984-1985Volendam
1985-1987Roda
1987-1988Ajax
1988-1993Groningen
1993Verdy Kawasaki
1993-1994Cambuur
1994-1995Heerenveen
1995-1996De Graafschap
1996-1998Veendam
Ekipi kombëtar
1987Flag of the Netherlands.svg Holanda1(0)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase .
† Ndeshje (Gola).

Henny Meijer (lindur më 17 Shkurt 1962) është një ish-futbollist hollandez.

Kombëtarja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Për reprezentacionin hollandez ka luajtur 1 ndeshje.

Statistikat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Flag of the Netherlands.svg Holanda
Vite Ndeshje Gola
1987 1 0
Gjithsej 1 0

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]