Hykmete Bajrami

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë

Hykmete Bajrami (e lindur më 20 janar 1975) është politikane shqiptare nga Kosova. Në legjislaturën e katërt më 2011, u zgjodh deputete e Kuvendit të Kosovës nga radhët e LDK-së. Më 17 korrik 2014, u emërua Ministre e Ministrisë së Tregtisë dhe të Industrisë në Kosovë dhe shërbeu deri në vitin 2017. Më 3 shkurt 2020 filloi shërbimin si Ministre e Ministria e Arsimit, Shkencës dhe Teknologjisë.[1]

Hykmete Bajrami
Ministre e Arsimit
Në detyrë
3 shkurt 2020 – aktiv
Paraprirë ngaShyqiri Bytyqi
Ministre e Tregtisë dhe e Industrisë
Në detyrë
17 korrik 2014 – 2017
Paraprirë ngaBernard Nikaj
Pasuar ngaBajram Hasani
Anëtare e Kuvendit të Kosovës
Në detyrë
2010–aktiv
Të dhëna vetjake
U lind më11 maj 1987
Prishtinë, Kosovë
NënshtetësiaShqiptare e Kosovës
Partia politikeLidhja Demokratike e Kosovës (LDK)
PunësimiPolitikane


Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]